Diri diri gömdü!

Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde duyanları şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Belediyeye ait iş makinesinin operatörü, yorulmasın diye kepçeye bindirip yaklaşık 1 kilometre taşıdığı yaşlı kadını unuttu ve kepçeye toprak doldurup yolu düzeltmeye başladı. Bir şoförün fark etmesi üzerine diri diri gömüldüğü yerden çıkarılan yaşlı kadın, hastanede yaşam savaşı veriyor.

Olay ilçenin Köprülü Beldesi’nde meydana geldi. Yol çalışması yapan belediye görevlisi operatör Emir Ali Çatalkaya (28), yolda yürüyen Ayşe Kaplan’ı (63) gideceği yere götürmek için iş makinesinin kepçesine bindirdi. Yaklaşık 1 kilometre gittikten sonra yaşlı kadının kepçede olduğunu unutan Çatalkaya, kepçeyi yol kenarındaki toprak yığınına daldırıp aldığı toprağı yolun bozuk olan yerine döktü. Toprak yığını arasındaki kadını fark edemeyen operatör, yola döktüğü toprağı kepçe ile 1-2 kez düzeltti. Bu sırada kadını fark eden bir kamyon şoförü, operatörü uyararak çalışmayı durdurdu ve toprak yığınından ağır yaralı olarak çıkarılan yaşlı kadın Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

VÜCUDU KIRIK VE EZİKLERLE DOLU

Vücudunun büyük bölümünde kırıklar ve ezilmeler meydana gelen 3 çocuk annesi Ayşe Kaplan’ın dalağı alındı ancak atardamarındaki kanama durdurulamadı. Daha sonra Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen yaşlı kadın, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. İfadesi alınan kepçe operatörü ise serbest bırakıldı.

“BENİ UNUTTUĞUNU SANIYORUM”

Bilinci açıldıktan sonra ifade verebilen Ayşe Kaplan, “Yayladaki evime gidiyordum. Belediyede çalışan Emir Ali Çatalkaya, iş makinesini durdurup beni kepçeye bindirdi. Biraz gittikten sonra yavaşladı. Beni indireceğini zannettim ama kepçe birden yol kenarındaki toprak yığınına daldı. Gerisini hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde hastanedeydim. Beni unuttuğunu sanıyorum” dedi.

“İYİLİK YAPMAK İSTEMİŞTİM”

Belediyede 7 yıldır iş makinesi operatörlüğü yapan Emir Ali Çatalkaya ise, yaşlı kadının kepçeden nasıl düştüğünü görmediğini söyledi. Çatalkaya, “Ayşe teyze rampa olan yolda yürüyemiyordu. Kepçeye oturursa götürebileceğimi söyledim. Sonra düştüğünü sanıyorum. Kendisine iyilik yapmak isterken böyle bir kaza oldu. İnşallah iyileşir” diye konuştu.

“BAŞKASI ANLATSA İNANMAZDIM”

Eşinin başına gelenleri olaydan kısa süre sonra öğrenen Mehmet Kaplan (68), ise, “Başkasından duysam inanmazdım. Olayı duyunca şok geçirdim. İhmal ya da kasıt olduğunu aklıma getirmek istemiyorum. Ancak eşim sağlığına kavuşmazsa sorumlular hakkında dava açacağım. Böyle bir unutkanlık nasıl olur?” ifadelerini kullandı.

 

 

Yusuf DALAMAN – Özgür ÖNDER / ANTALYA (AHT)

06.06.2010

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *